Adetliyken Denize Girilir Mi?

Adetliyken denize girilir mi, tamponlu denize girme, zararları, Adetliyken denize girmek günah mı, girmek zararlı mı, girmek için ne kullanılır gibi detaylar bu yazımızda yer almaktadır.

Adetliyken Denize Girilir Mi?

Adet döneminde olan kadınlar adetliyken denize girilir mi sorusuna sürekli cevap aramaktadırlar. Adet kanaması kadınlarda sağlıklı olmanın ve üremenin bir göstergesidir. Zaman zaman bazı konularda adet kanamaları hayatı etkileyebiliyor. Adet döneminde daha duygusal, daha dikkatli olunması gerekiyor ve bu gibi durumlarda kadınlar çok keyifsiz ve stresli olabiliyor. Özellikle yaz mevsimlerinde serinlemek için denize girmek istiyorsak, bir de üstüne adet dönemine denk geldiyseniz bu durum çok sinir bozucu olabiliyor ve hemen aklınıza adetliyken denize girilir mi sorusu geliyor. Adetliyken denize girdiğimde zararı olur mu, ne gibi durumlarla karşılaşırım diye uzunca düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre, detaylı bir biçimde yazdık.

Adetliyken Denize Girilir Mi?

Adet kanamaları döneminde ped kullanıyorsanız, pedle denize veya havuza girmeniz pek doğru bir davranış olmayacaktır. Çünkü kullanmış olduğunuz pedler pamuklu yapısından dolayı denize veya havuza girdiğinizde pedlerin durumunda değişiklikler olacaktır. Denize girdiğinizde mayoların ve bikinilerin altında bulunan pedler şişecek ve çok çirkin bir görüntü oluşacaktır. Birde yüzerken sağa sola doğru yüzerseniz, bu durum daha da kötü bir hale gelecektir. Deniz veya havuza ped ile girdiğinizde pedin içerisine biriken kanlar deniz suyu ile temas edecek bu hem görüntü hemde sağlık açısından hemde görüntü açısından hiçte iyi olmayacaktır.

Adetli olduğunuz günlerde ped kullanıyorsanız deniz veya havuza girmeniz çok doğru bir davranış değildir. Ancak ped yerine tampon kullanıyorsanız, denize girmeniz daha sağlıklı ve daha kolay olacaktır. Zaten tampon dışarıdan belli olmuyor ve kanı sızdırmıyor, böylelikle rahatlıkla denize veya havuza girebilirsiniz. Tampon yapı olarak içeriden şiştiği için deniz suyu adet kanıyla temas etmeyecektir. Böylelikle üreme hastalıklarından da korunmuş olacaksınız.

Tampon sık sık değiştirildiğinde sağlıklı ve hijyenik bir kullanım imkanı sağlar. Eğer adet kanaması yaşadığınız dönemde denize girmek istiyorsanız mutlaka ped yerine tampon kullanın. Böylelikle rahat bir şekilde yüzersiniz ve bunu stres yapmazsınız.

Her ne kadar tampon kullanımı rahat olsa da, bakire olanların tampon kullanmaları pek önerilmiyor. Çünkü tampon bakireler tarafından kullanıldığında kızlık zarına zarar verebiliyor. Bunu riske atmamakta fayda vardır. Küçük boyutlu tamponlar kullanılsa bile tamponun riski olabilir. Tampon kullanmak yerine bu kişiler, adet kanamalarının geçmesini bekleyebilir ya da adet geciktirici hap kullanabilir. Daha önce cinsel deneyim yaşamış kadınlar mutlaka denize girmeden önce tampon kullanmalıdırlar.

Adetliyken denize girmenin zararları

Adetliyken denize girilir mi? Sorusuna yanıt verdik. Kadınlar birde adetliyken denize girmenin zararları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor uzmanlarımız bununda cevabını sizler için verdi. Tıbbi manada adetliyken denize girmenin zararı yoktur ancak olamayacak diye bir kaide yoktur, çünkü üreme yollu hastalıklarda bulaşabilir. Bu dönemde denize girerken dikkatli olmakta fayda vardır. Adetliyken denize girdiğinizde istenmeyecek durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  • Adet döneminde denize girmek kesinlikle zararlıdır diye bir şey yoktur. Ancak adet kanamasının olduğu bir dönemde denize girmekte uygun değildir.
  • Adet kanamasının olduğu dönemde vajina, rahim, yumurtalıklar gibi üreme organları viral, mikrobik, bakteriyel risklere karşı daha zayıf kalmaktadır. Bundan dolayı adet dönemi içerisinde kişisel bakım ve temizliğe dikkat etmelisiniz.
  • Kullanmış olduğunuz tamponları sık sık değiştirdiğiniz taktirde denize girmenizde hiç problem kalmayacaktır. Sağlık riski de en aza inecektir.
  • Adet kanamanız devam ediyorsa kesinlikle ped ile denize girmeyiniz. Pedin yapısı şişmeye çok elverişlidir bu durum çok kötü bir görüntüye neden olacaktır.
  • Gireceğiniz denizin ve havuzunda temiz olmasına da dikkat ediniz.

Adetliyken tamponsuz denize girebilir miyim?

Tampon yerine ped ile denize girerseniz bu olumsuz bir durum oluşturacaktır. Sağlık ve görünüm açısında pek iyi sonuçlar ortaya çıkmayacaktır. Tampon kullanarak bu olumsuz durumları ortadan kaldırabilir ve zararlı mikroplardan korunabilirsiniz. Özellikle havuzlara tampon ile girmek çok zararlıdır. Havuzlar mikrop ve bakteri açısında daha tehlikeli bir ortamdır ve üstelik havuza tampon kullanmadan girerek de diğer yüzen kişilere de zarar verebilirsiniz.

Adetliyken Denize girmek günah mı?

Adetliyken denize girmenin günah olup, olmadığı çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Dinimizde denize adetli bir şekilde günah olduğu yer almamaktadır ve bu konuyla ilgili kadınlara böyle bir vaazda verilmemiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz