Ambulans Şoförü Alımı, Şartları Nelerdir? 2019

Ambulans Şoförü Alımı, Şartları nelerdir, 2019 yılı Ambulans Şoförü alımları gibi birçok soruya cevap bulabileceğiniz işe alım şartlarını da okuyabilirsiniz.

Ambulans Şoförü Alımı, Şartları Nelerdir? 2019

Bugün ülkemizin en önemli ve kutsal görevlerinden biri olan ambulans şoförü mesleği gerçekten zor ve güzel bir meslektir. Bu mesleği yapabilecek kişiler için ambulans şoförü alımı ve şartları konusunda bilgilendiriyoruz.  112 ambulans şoförü alımı 2019 yılında da devam ediyor. Bu mesleği yapmanız için neler yapmanız gerekenleri öğrenin ve sizde iş sahibi olun. Bu güzel mesleği yapma keyfine erişin.

Ambulans şoförü olmak istiyorsanız belli bir kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor, her isteyen bu mesleği yapamıyor, bu mesleğinde kendisine göre şartları vardır. Gerek kamu gerekse de özel hastanelerin sizden istemiş olduğu şartları yerine getirdiğiniz taktirde sizde ambulans şoförü olabilirsiniz.

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur?

Ambulans şoförü olabilmek için bazı şartların olduğunu söyledik, bu şartları başlık halinde sizlere yazalım. Bu şartları yerine getiren her vatandaş başvuru yapabilir.

Eğitim

Öncelikle eğitim durumunuz çok önemlidir. En az lise mezunu olmanız gerekiyor. Açıköğretimden de lise mezunu olabilirsiniz. Önemli olan lise mezunu olmanızdır. Zaten ambulans şoförü alımı yapılırken, başvuru esnasında sizlerde lise diplomasının fotokopisi istenilmektedir. Ancak bazı ilanlarda lise mezuniyeti pek önemsenmez ve ilkokul mezunu da olabilirsiniz derler. Ya da bazı ilanlarda ön lisans mezunu olmanız istenir. En güzeli Sağlık Bakanlığı tarafından ambulans şoförü alımı 2019 şartlarını bilmek gerekir.

Ehliyet

Ambulans şoförü olacaksanız, ehliyet şart bu mesleğin olmazsa olmazlarından biridir. O yüzden B ya da E sınıfı ehliyetine sahip olmanız gerekiyor. Bu ehliyet sınıfında ise, 2 – 5 yıl arasında sizlerden bir tecrübe aranmaktadır. Bazı ilanlarda 2 yıl tecrübe isterken bazı ilanlarda 5 yıl gibi bir tecrübe istenilmektedir.

Sertifika

Ambulans şoförü olabilmeniz için bazı sertifikalara sahip olmanız gerekiyor. İşte o sertifikalar;

 • İlk yardım serifikası
 • Psikoteknik sertifikası
 • İleri sürüş ve güvenli sürüş teknik belgesi
 • SRC gibi sertifikalar
Ambulans Şoförü Alımı

Ambulans Şoförü Alımı

Ambulans Şoförü Alımı, İş İlanları

Ambulans Şoförü iş ilanları resmi web siteleri ve iş siteleri gibi yerlerde yayınlanmaktadır. Kamu yani devlet hastaneleri alımlarını duyurur ve bizlerde sizlerle paylaşırız ancak, özel hastaneler kariyer gibi sitelerden online cv istemektedir. Sizlere dönüş sağlayabilirler. Devlet ambulans şoförlüğü ile, özel hastanelerde ambulans şoförlüğü arasında farklar vardır. Her iki kurumda farklı kriter arayabilmektedir.

Kariyer sitesinden ambulans ilanlarını görmek isterseniz şu adrese gidebilirsiniz.
http://www.kariyer.net/is-ilanlari/ambulans+soforu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ramazan dedi ki:

  Ambulans Şoförü Alımı hakkında bilgi verdiniz teşekkür ederim.

 2. Murat dedi ki:

  Ambulans Şoförü Alımı hakkında verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

 3. Burak dedi ki:

  Sağlık meslek lisesinden olur mu?

 4. Kenan dedi ki:

  lise mezunuyum ne yapmam gerekiyo

 5. Ahmet özdemir dedi ki:

  Ben ilk yardım seltifkam hazırlanıyor ve hafta içi de pisikonekniğe başvuru yapacağım karsta kadrolu alım varsa ne yapmam lazım bilgi için teşekkürler.

 6. ragip dedi ki:

  ben lise mezunu digilim ama ambulans şoförü olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor

 7. Ali keleş dedi ki:

  Ben ilk okul mezunuyum ambulans şöförü olabilirmiyim

 8. İsa dedi ki:

  KPSS şartı varmiii

 9. Aydın dedi ki:

  Lisans mezunuyum kamuda şoför olmak istiyorum.

 10. ibrahim mert dedi ki:

  src belgesi ileri sürüş teknikleri defansif sürüş teknikleri ilkyardım belgesi psikoteknik belgesi olanlar ve kpss puanı yeterli olanlar birde en önemlisi torpil bulanlar olabilir

 11. Vedat dedi ki:

  Ancak ozel de calışa bilirsn

Yorum Yaz