Anıtkabir Ziyaret Saatleri

Anıtkabir ziyaret saatleri, anıtkabir ziyaret saatleri 30 ağustos, anıtkabir haftasonu ziyaret saatleri 2019, anıtkabir ziyaret saatleri 23 nisan, 19 mayıs anıtkabir ziyaret saatleri, 10 kasım anıtkabir ziyaret saatleri, anıtkabir pazar günü ziyarete açık mı, anıtkabir bayramda ziyaret saatleri, anıtkabir ziyaret kuralları, açılış kapanış saatlerini öğrenin.

Anıtkabir Ziyaret Saatleri

Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret etmek için en sık araştırılan anıtkabir ziyaret saatleri konusunda bilgilendirici bir yazı hazırladık. Anıtkabir herkesin bildiği gibi başkentimiz olan Ankara’da yer almaktadır. Anıtkabir’de Atatürk’ün naaşı yer almaktadır. Anıtkabir’in eskiden adı Rasattepe şeklindeydi. Ankara’da bulunan anıtkabir tepelik bir bölümde yer aldığı için Ankara Kalesini görme noktasında yer alır. Anıtkabir içerisinde İsmet İnönü’nde kabri yer almaktadır.  Her yıl milyonlarca vatandaş Atatürk’ü ziyaret etmek için Anıtkabir’e gidiyor. Bu nedenle anıtkabir ziyaret saatleri, açılış saati, kapanış saati, anıtkabir giriş ücreti gibi detaylar merak ediliyor.

Anıtkabir Ziyaret Saatleri

Anıtkabir haftasonu ziyaret saatleri 2019, anıtkabir ziyaret ücreti 2019 gibi detayları sizlerle detaylı ve net bir şekilde paylaşacağız. Anıtkabir sürekli açık olan bir yer değildir. Belli çalışma saatleri arasında vatandaşların ziyaretlerine açıktır. Anıtkabir sabah saat 09.00’da vatandaş ziyaretine açılır ve akşam 16.00 – 17.00 saatleri arasında vatandaşların ziyaretlerine kapanır. 2019 yılında da bu saatlere göre Anıtkabir açılıp kapanmaktadır. Bu saatleri esas alıp ziyaret ederseniz sorun yaşamazsınız.

  •  01 Şubat – 14 Mayıs tarihleri arası Açılış: 09.00 Kapanış: 16.30
  • 15 Mayıs – 31 Ekim tarihleri arası  Açılış: 09.00 Kapanış: 17.00
  • 01 Kasım – 31 Ocak tarihleri arasında: Açılış: 09.00 Kapanış: 16.00

Anıtkabir Hafta Sonu ziyaret edilir mi?

Anıtkabir Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı? sorusu sıklıkla soruluyor. Anıtkabir hafta sonu da açıktır. Cumartesi ve Pazar günleri de 09.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Genellikle Pazar günleri ziyaret yoğunluğu daha fazla olmaktadır. Hafta sonları da Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret edebilirsiniz.

Anıtkabir pazar günü ziyarete açık mı? 

Evet Anıtkabir Pazar günleri de açıktır. Ziyaret saatleri olan 09.00 – 17.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Anıtkabir’i ziyaret ücreti ne kadar?

Anıtkabir’i ziyaret etmek tamamen ücretsizdir. Herhangi bir ücret veya giriş ücreti ödemezsiniz.

Anıtkabir Bayramlarda Açık mı? Kapalı mı?

Anıtkabir ziyaret saatleri bayramlarda da aynıdır. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda da ziyaret edebilirsiniz. Bayram günlerinde yine öğle vakti ve ortaları gibi vakitleri tercih ederseniz rahat bir ziyaret sağlamış olursunuz. Anıtkabir 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim, 1 Ocak, 1 Mayıs, 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde bile açıktır.

Aşağıda yer alan resmi tatillerde Anıtkabir saatlerinde farklılıklar bulunmaktadır.

Anıtkabir ziyaret saatleri 23 nisanÜlkemizde her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanmaktadır. Ülkemizde ve okullarda coşkuyla kutlanan çeşitli etkinliklerle pekiştirilen 23 Nisan günü vatandaşlar akın akın Anıtkabir’i ziyaret ediyor. Bu tarihte anıtkabir saatlerinde farklılık vardır. Bunun nedeni yapılan etkinliklerdir. 23 Nisan Anıtkabir ziyaret saatleri : sabah 9.00 – 21.00 saatleri arasıdır. 2019 yılında da aynen geçerlidir.

Anıtkabir ziyaret saatleri 19 Mayıs : Anıtkabir 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında açıktır. Yine çeşitli etkinliklerin olduğu Anıtkabir sabah saat 9.00’da açılıyor ve akşam saat 22.00’da kapanıyor. Bu tarihte Anıtkabir’in yoğun bir ziyaretçisi oluyor.

29 Ekim Anıtkabir Ziyaret Saatleri: 29 Ekim tarihi 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilan edilmesiyle önem kazanmıştır. Her yıl 29 Ekim tarihinde Türkiye’de be yavru vatan Kıbrıs’ta kutlanan milli bayramdır. 29 Ekim’de ülkemizde etkinlikler yapılır. Atatürk 29 Ekim tarihini çok önemsemiş ve en büyük bayram olarak nitelendirmiştir. Bu tarihlerde yoğun ziyaretçi alan Anıtkabir sabah saat 9.00 açılır ve akşam saat 19.30’da kapanır.

10 Kasım Anıtkabir ziyaret saatleri: Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım 1938 tarihinde aramızdan ayrılmıştır. Bu yüzden 10 Kasın Atatürk’ün Anma günü olarak kabul edilmiştir. 10 Kasım günü vatandaşlar Atatürk’ü hatırlama ve anılarını tazelemek için Anıtkabir’e akın ederler. Genellikle ülkemizde 10 Kasım tarihinde Anıtkabir’i ziyaret etme oranı çok fazladır. Ülkemizin dört bir ilinden gelen ziyaretçiler atasının huzuruna çıkmaktadırlar. 10 Kasım tarihinde Anıtkabir sabah saat 9.00 açılır ve akşam saat 22.00 saatlerinde kapanır. Genellikle öğle vakitlerinde Anıtkabir çok yoğun olmaktadır.

Anıtkabir ziyaret saatleri Genel Kurmay Başkanlığı tarafından düzenlenmektedir. Bazı milli bayramlara göre Anıtkabir’in açılış ve kapanış saatleri değişebilmektedir. Anıtkabir ziyaret saatleri 2019 yılına göre yazılmıştır. Saatlerde değişiklik olduğu zaman paraysa.com tarafından bu yazı güncellenmektedir. Yazımızı takip ederek Anıtkabir’in açılış ve kapanış saatlerini mesai saatlerini sürekli öğrenebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Anıtkabir Ziyaret Kuralları

Anıtkabir’i ziyaret ederken bazı kurallara uymanız gerekiyor. Herkesin rahat bir biçimde ziyaret etmesi için gerekli görgü kuralları vardır.

  • Anıtkabir’e araba, bisiklet, at, motorsiklet, kamyonla girilmez.
  • Anıtkabir’e resmi görev dışında olanlar haricinde silahla girilmez. Getirilen silahlar nizamiye emanet dolaplarına teslim edilir.
  • Ziyaretçiler arabalarını Anıtkabir dışında belirtilen otoparka koyabilirler. Park yeri kirletilmez ve otopark içerisinde kaybolan eşyalardan dolayı sorumluluk kabul edilmez.
  • Evcil köpek, kedi vb. hayvanlarla Anıtkabir’i ziyaret edemezsiniz.
  • Aslanlı yol kısmında bulunan heykellerin üzerine çıkılmaz ve zarar verilemez.
  • Anıtkabir içerisinde sergilenmekte olan otomobil, top arabası, fotoğraf ve diğer objeleri izlerken uyarı hatları geçilmez.
  • Gürültü yapılamaz, slogan atılamaz, bildiri dağıtmak,  siyasal ve toplumsal konularda basına demeç vermek ve topluluğa hitap etmek yasaktır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz