Kosgeb Çalışma Saatleri

Kosgeb çalışma saatleri 2018, kosgeb çalışma saatleri öğle arası, kosgeb öğle arası saatleri, kosgeb çalışma günleri, kosgeb cumartesi açık mı, kosgeb iletişim gibi bütün detaylar yazımızda yer alıyor.

Kosgeb Çalışma Saatleri

Kosgeb çalışma saatleri, çalışma günleri, öğle arası, öğle arası saatleri, cumartesi ve pazar günleri açık mı, kosgeb giriş, kosgeb iletişim gibi çok merak edilen sorularının cevaplarını verdik.

Artık vatandaşlar kendi işlerini kurup, kendi paralarını kendileri kazanmak istiyor, günümüzde herkesin hayali ticaret yapmak oldu. Ticaret hayatında çok başarılı olup, çok para kazanmayı herkes ister ancak bu işler ne yazık ki öyle kolay değil, iş kurmadan önce maddi bir sermayenin olması gereklidir. Maddi bir olanak olmayınca ticaret hayalleri hayal olmaktan öteye gidemiyor, İşte tam bu sırada KOSGEB devreye giriyor, KOSGEB iş kurmak isteyen girişimcilere katkı sağlamak amacıyla 20 Nisan 1990 yılında kurulmuştur. KOSGBEB açılımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı şeklindedir.  KOSGEB kuruluşundan itibaren birçok girişimciye sermaye desteği sağlamış ve ülkenin ekonomisine katkılar sağlamıştır. Günümüzde halen girişimcilere sermaye desteği sağlıyor. KOSGEB desteklerinden yararlanmak isteyenlerin merak ettiği sorular olan kosgeb çalışma saatleri, KOSGEB kaçta açılıyor ve kaçta kapanıyor, çalışma saatleri, öğle arası saatleri, KOSGEB hafta sonu açık mı, cumartesi açık mı, pazar günü açık mı, akşam saat kaçta kapanıyor, sabah kaçta açılıyor, mesai saatleri, KOSGEB resmi günlerde açık mı gibi soruların cevaplarını başlıklar halinde yazdık.

Kosgeb Çalışma Saatleri 2019

Türkiye’nin sürekli gelişmesi ve ileriye gitmesi adına güzel işler yapan KOSGEB orta ve küçük işletmelere destek sağlayan devlete bağlı bir kuruluştur. KOSGEB desteği almak isteyenlerin işlerini kolaylaştırmak için, her ile KOSGEB İl Müdürlükleri kurulmuştur. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Konya gibi toplamda 81 ilimizde KOSGEB müdürlükleri bulunmaktadır. Kosgeb çalışma saatleri her il müdürlüğünde aynıdır.

KOSGEB İl Müdürlükleri 

 • Sabah Saat 08.30’da açılır.
 • Akşam saat: 17.30’da kapanır. 
 • Öğle arası tatilleri de 12.30 ile 13.30 saatleri arasındadır. Yani 1 saat bir tatil süreleri vardır. 

KOSGEB desteği için İl Müdürlüklerine gidiyorsanız, Kosgeb çalışma saatleri hakkında kesinlikle bilgi sahibi olup öyle gidiniz.

KOSGEB Hafta Sonu Açık Mı?

KOSGEB İl Müdürlükleri diğer devlet daireleri gibi sadece hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) günleri çalışmaktadır. Onun dışında Cumartesi ve Pazar günleri KOGEB İl Müdürlükleri kapalıdır. Yani kısaca hafta sonu açık değildir. Özellikle Cumartesi açık mı soruları geliyor ona da cevap vermiş olduk. KOSGEB işlerinizi mutlaka hafta içi mesai saatleri içerisinde halletmeye çalışın, aksi taktirde yapacağınız işlemler yarıda kalabilir.

KOSGEB Bayramlarda, Resmi Günlerde Açık Mı?

KOSGEB İl Müdürlükleri:

 • Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı)
 • Kurban Bayramı
 • 1 Ocak Yılbaşı
 • 23 Nisan
 • 1 Mayıs
 • 19 Mayıs
 • 29 Ekim
 • 30 Ağustos
 • 15 Temmuz

Yukarıda bulunan dini ve resmi günlerde KOSGEB tatildir ve hizmet vermemektedir. Ancak arefe günlerde KOSGEB öğleye kadar hizmet vermektedir. Kesinlikle KOSGEB destekleme işlemlerini resmi ve dini bayramlardan önce halletmeye çalışın, çünkü o günlerde bu gibi kurumlar yoğun ve kalabalık olabilmektedir.

Kosgeb çalışma saatleri, mesai saatleri, çalışma günleri, öğle arası saatleri, saat kaçta açılıyor kaçta kapanıyor, açılış saatleri, kapanış saatleri gibi detayları sizlerle paylaştık. Eğer aklınıza takılan veya sormak istediğiniz bir durum olursa, yorum kısmından bildirebilirsiniz. Daha detaylı bir biçimde cevap almak istiyorsanız KOSGEB iletişim numarası olan 444 1 567 çağrı merkezini arayıp sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

KOSGEB İletişim Merkez Adresi:

T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Anafartalar Mah. İstanbul Cad. No: 32
06050 Ulus / Altındağ / ANKARA
Telefon: 0 312 595 28 00 (pbx)
Faks: 0 312 368 07 15
info@kosgeb.gov.tr

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz