KYK Bursu Ayın Kaçında, Ne Zaman Yatar?

KYK bursları ve kredileri ayın kaçında, hangi tarihlerde ve saatlerde yatar, ne zaman yatar, yatma tarihleri, hangi aylarda ödeme yapılır, kredi ve burslar ne zaman yatmaya başlayacak gibi detayları öğrenin.

KYK Bursu Ayın Kaçında, Ne Zaman Yatar?

KYK bursu ayın kaçında, ne zaman yatacak, ne zaman yatar gibi soruların cevapları KYK bursu alacak öğrenciler tarafından çok merak ediliyor. Öncelikle KYK bursu nedir kimler alabilir onları öğrenelim.

KYK kısaltmasının açılımı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu şeklinde olup, öğrencilere üniversite eğitimleri boyunca yardım ve destek sağlamak amacıyla kurulan devlet kurumudur. KYK yurt ve bursu desteği sağlar böylelikle maddi imkanı olmayan öğrenciler üniversite eğitimlerini tam manasıyla tamamlar. KYK tarafından her yıl binlerce öğrenciye burs ve yurt imkanı sağlanmaktadır. Eğer öğrenim kredisi alıyorsanız, mezun olduktan sonra almış olduğunuz bursu taksitlendirilmiş şekilde tekrar ödersiniz, ancak Başbakanlık bursu olarak nitelendirdiğimiz karşılıksız bursu alırsanız mezun olduğunuzda hiçbir ücret ödemezsiniz. Şimdi asıl sorularımız olan KYK bursu ayın kaçında, ne zaman yatar, ne zaman yatacak, saat kaçta hesapta olur,  gibi soruların yanıtlarını verelim.

KYK Burs ve Krediler Ayın Kaçında Yatar?

KYK burs ve kredi başvuru işlemleri her yıl Ekim ayında gerçekleştirilir. Ekim ayı sonrası açıklanan sonuçlarla birlikte kredi ve burs almaya hak kazanan öğrenciler gerekli banka ve diğer işlemleri yaptıktan sonra Ocak ayında burs ve kredilerini almaya başlarlar. KYK burs ve kredi ödemeleri Ziraat Bankası hesabına yatar. Zaten burs ve kredi işlemlerini banka aracılığıyla yaptığınızda banka tarafından Ziraat Bankamatik kartı sizlere verilir, kredi ve bursunu da istediğiniz ATM aracılığıyla çekebilirsiniz.

Kredi ve Burs ödemeleri farklı tarihlerde T.C. Kimlik No’larına göre yatmaktadır. Bunun nedeni öğrencilere kolaylık sağlayıp, yoğunluk olmaması içindir.

T.C. Kimlik No’sunun son rakamına göre burs ve krediler yatar.

0 ile bitiyorsa Ayın 6’sında ücretler yatar.
2 ile bitiyorsa Ayın 7’sinde ücretler yatar.
4 ile bitiyorsa Ayın 8’inde ücretler yatar.
6 ile bitiyorsa Ayın 9’unda ücretler yatar.
8 ile bitiyorsa Ayın 10’u itibariyle ücretler yatar.

Kredi ve Burslar Saat Kaçta Hesaba Geçiyor?

Kredi ve burs ödemeleri KYK tarafından yapıldığı için ödemelerin tarihleri ve saatlerinde farklılıklar olabiliyor. Yukarı da tabloda yer alan tarihler kesindir ve kredi ve burs ödemeleri bu tarihte hesabınıza yatırılır ancak saat kaçta yatacağı ile ilgili bilgiyi bu başlık altında öğreneceksiniz. Burs ödemeleriniz 00:00 ile 03:00 saatleri arasında hesabınıza geçer, bu saat aralığını kontrol ederseniz hesabınıza paranın geçtiğini görebilirsiniz.

Yazımız sayesinde KYK burs ve kredilerin ne zaman yatacağını, hangi saatler arasında hesaba geçeceğini öğrendiniz. Daha net bilgiler vermek için soru cevap şeklinde yapalım.

KYK bursu ne zaman yatar?

KYK bursu T.C. Kimlik No’nun son rakamına göre tabloda yer alan belli aylarda yatar.

KYK kredi paraları ne zaman yatacak?

KYK kredi paraları tıpkı, KYK burs ücretleri gibi aynı şekilde yatıyor.

2019 KYK burs ve kredi paralar ne zaman yatacak?

Burs ve kredi ücretleri 500 liradır ve Ocak 2019 tarihi itibariyle ödemeler yapılacaktır.

KYK bursu en son hangi ay yatar?

En son bursu T.C. Kimlik No’sunun sonu 8 ile biten kişi alır ve en son ayın 10’unda ödeme yapılır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz