Millet kıraathanesi iş ilanları ve iş başvurusu

Millet kıraathanesi iş ilanları, personel alımı, memur alımı, işçi alımı açık pozisyonlar, millet kıraathanesi nedir, İstanbul, Ankara, Konya, İzmir, Edirne, Malatya, Diyarbakır, Kastamonu, Antalya millet kıraathaneleri hakkında bilgiler yazımızda yer alıyor.

Millet kıraathanesi iş ilanları ve iş başvurusu

Bu yazımızda iş sahibi olmak isteyenler için Millet kıraathanesi iş ilanları hakkında bilgiler vereceğiz. Millet Kıraathaneleri yakın bir zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ortaya çıkarılmış bir millet projesidir. Millet kıraathanesinde vatandaşlar gününü çeşitli etkinliklerle geçirebileceklerdir. Bu gibi yerlerde kitap okuyabilecekler, çay ve kahve gibi içeceklerden de ücretsiz faydalanabileceklerdir. Daha fazla etkinlikler sunulacak ve sunulan etkinliklerde vatandaşlara ücretsiz olacaktır.

Millet kıraathanesi projesi ilk ortaya çıktığında tepki almıştı normal kahvehaneler gibi olacak deniliyordu, ancak cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklama sonrası bu gibi yerlerin tamamen kültürel yerlerin olacağı söylendi ve tartışmalar azalmaya başladı. Türkiye’nin her ilinde yapılacak bu proje ile personel alımı ihtiyacı doğacaktır. Millet kıraathanesi çalışma imkanları ortaya çıkacak ve Millet kıraathanesi iş ilanları yayınlanmaya başlayacaktır. Millet kıraathanesi vatandaşlar için hem kültürel etkinlik sahası olacak hemde iş ilanları, eleman alımı, iş imkanları, memur alımı, işçi alımı, iş olanakları, iş başvuru formu gibi imkanlarda sağlayacaktır.

Millet kıraathanesi nedir

Millet kıraathanesi iş ilanları hakkında bilgi vermeden önce millet kıraathanesi nedir onu öğrenelim.

Millet Kıraathanesi Cumhurbaşkanı tarafından faaliyete geçirilen bir projedir. Her ilde açılması planlanan bu yerlerde vatandaşlar kültürel faaliyetlerini geliştirip, kitap okuyabileceklerdir. Ayrıca çay ve kahve gibi içeceklerden ücretsiz faydalanabileceklerdir. İlk millet kıraathanesi Diyarbarkır ilinde açılmıştır ve bu kıraathanelerde kütüphame, okuma salonları, konferans salonu, internet erişimi gibi hizmetler bulunmaktadır.

Millet kıraathanesi iş ilanları 2019

Aslında Millet kıraathanesi ile vatandaşlar kitap okumanın tadına varacak ve tüm illerde kitap okuma sayısı artacaktır. Zaten Kıraat kelimesinin Arapça bir kelimedir ve ”okumak” anlamına gelir. Hane ise yer anlamına gelmektedir. Bu iki kelime birleştiğinde ise okuma yeri anlamına geliyor. Gün boyunca çeşitli kültürel etkinliklerin yapılacağı millet kıraathanesi iş ilanları da yayınlanmaya başladı. Dergi, kitap okumalarının yapılacağı ve çay, kahve gibi içeceklerinde ücretsiz sunulacağı bu mekanlarda personel alımı ihtiyacı da doğacaktır. 2019 yılında da Millet kıraathanesi eleman alımı, işçi alımı, memur alımı gibi farklı alanlarda alımlar yapıyor.

İlk önce Millet kıraathanesi Diyarbakır ilimizde açıldı. sonrasında ise Türkiye’nin bütün illerinde açılmaya başlandı ve giderek tüm illerimizde yaygınlaşmaya başladı. Millet kıraathanesinde çalışacak temizlik görevlisi, servis elemanı, güvenlik elamanı gibi çeşitli iş alımına ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm illerimizde açılmaya başlandığı için Millet kıraathanesi iş ilanları sayısı her geçen gün artmakta ve kadro ve pozisyonların sayısı da buna göre çoğalmaktadır.

Millet kıraathanesi bünyesinde çalışacak ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu bay ve bayan, deneyimli deneyimsiz çalışanlar bu gibi yerlerde çalışma imkanı bulacaklardır. Peki millet kıraathanesi iş başvurusu nasıl yapılır, nereden yapılır, iş başvuru formu nereden alınır gibi detayları da yazalım.

Millet Kıraathanesi iş başvuru nasıl yapılır?

Millet kıraathaneleri illerde bulunan belediyeler tarafından açılmaktadır. yani millet kıraathaneleri belediyeler tarafından yönetilmektedir. Millet kıraathanesi iş başvuru işlemini internet üzerinden online olarak yapmanız için henüz iş başvuru formu yayınlanmadı. İlinizde açılan millet kıraathanesine giderek personel alımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Başvurular bizzat millet kıraathanelerine yapılmaktadır. Millet kıraathanesi iş ilanları ve iş başvurusu 2019 hakkında bilgiler verdik. İşe alım süreciyle ilgili sorularınızı aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Millet Kıraathaneleri Listesi

Millet kıraathanesi iş ilanları hakkında bilgi verdik ancak millet kıraathaneleri nerede bulunuyor alanları ne kadar kaç kişiye hizmet veriyor bunları da yazdık.

Millet kıraathanesi İstanbul

İstanbul’da millet kıraathaneleri Zeytinburnu Belediyesi tarafından Merkezefendi Kıraathanesi ve Seyyidnizam Millet Kıraathanesi adıyla açılmıştır.

Merkezefendi Kıraathanesi: 121 kişilik çalışma odası, 48 kişilik bekleme odası, 68 kişilik konferans odası, 1 adet mutfak, 1 adet seyir terası, birer adet ise bay, bayan lavabosu olmak üzere toplamda 778 metrekareden oluşmaktadır. Bu millet kıraathanesinde sınırsız çay ve kahve ikramı yapılmaktadır. Ayrıca hem sabah hemde akşam günde 2 defa sıcak çorba ikramı da yapılmaktadır. 10 sayfaya kadar dijital çıktıları da ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Sınırsız internet erişimi sayesinde vatandaşlar merak ettikleri ilmi konuları, kültürel konuları kolaylıkla araştırabilecekler. Toplamda 1.100 raf içerisinde 20 bin kitap ile de okuyuculara hizmet vermektedir.

Adres: Merkezefendi Mahallesi, Dere Sk. No:7, 34015 Zeytinburnu/İstanbul

Seyyidnizam Millet Kıraathanesi

Toplamda 194 kişilik çalışma odası, 100 kişilik bekleme odası, 200 kişilik 1 adet konferans salonu, 1’er adet mutfak, bay bayan lavabo olmak üzere toplam 1157 metrekareden oluşmaktadır.

 • Sınırsız çay ve kahve ikramı bulunmaktadır.
 • Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa çorba ikramı yapılmaktadır.
 • 10 sayfaya kadar dijital çıktılar vatandaşların hizmetine sunuluyor.
 • Sınırsız internet hizmeti bulunmaktadır.
 • 15 bin raf ve toplamda 6 bin 175 kitap ve 8 süreli yayın bulunmaktadır.

Adres: Telsiz Mahallesi, Seyit Nizam Cd, 34015 Zeytinburnu/İstanbul

Millet Kıraathanesi Konya

Konya’da ilk millet kıraathanesi Konya’nın Meram ilçesinde açılmıştır. Konya’nın ilk kıraathanesi  Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan tarafından açılmıştır. Meram Belediyesi millet kıraathanesini Rabia Spor Merkezi’nin zemin katında açtı.

 • Toplam 400 metrekaredir.
 • Günde toplamda 150 kişi faydalanacaktır.
 • Millet kıraathanesi içerisinde kütüphane, okuma salonları, dinlenme alanları, internet kafe, zeka oyunları bölümü, etnospor oyunları yer almaktadır.

Diyarbakır Millet Kıraathanesi

Türkiye’nin ilk millet kıraathanesi Diyarbakır’ın merkez ilçesi olan Yenişehir’in Ofis semtinde bulunan Bilgi Evi alt katında açılmıştır.

Millet kıraathanesi Malatya

Malatya millet kıraathanesi Yeşilyurt Belediyesi tarafından açılmıştır. Yaklaşık 12 bin kitapla hizmet vermeye başlayan kıraathanede ücretsiz çay ve kahve hizmeti sunulacak. Malatya halkının kültürel değerlerini zenginleştirmek ve katkıda bulunmak amacıyla açılmıştır.

Millet Kıraathanesi Antalya

Deniz manzaralı ilk millet kıraathanesi Antalya ilimizde açılmıştır. Deniz manzaralı kıraathanede çay, meyve suyu, kek ve kurabiye ikramı yapılmaktadır. Kitap okuma toplantılarının yapıldığı kıraathane tam bir kültürel etkinliklerin uğrak yeri olmuştur. 5 bin kitapla hizmet vermeye devam eden kıraathane her geçen gün raf ve kitap sayısını artırıyor. Günde 70-80 kişiye hizmet veren Antalya millet kıraathanesi her geçen alanını büyütüyor ve gelişiyor.

Millet Kıraathanesi Kastamonu

Millet kıraathanesi iş ilanları ve iş başvurusu

Millet kıraathanesi iş ilanları ve iş başvurusu

Kastamonu Belediyesi tarafından eski uçak millet kıraathanesi yapıldı. Eski Douglas MD-82 TC-TUA tipi yolcu uçağı hurdaya çıktıktan sonra kullanılmıyordu, sonrasında Kastamonu Belediyesi tarafından satın alınıp, Kastamonu millet kıraathanesi yapıldı ve çok ilgi gördü. Eski uçak Aktekke Mahallesi’nde Veli Efendi Camisi’nin yanındaki boş alana yerleştirilmiştir. Kıraathane sabah saat 8.30’dan 23.00’e kadar hizmet veriyor.

Manisa Millet Kıraathanesi

Ege bölgesinin ilk millet kıraathanesi Manisa’nın Yunusemre Belediyesi tarafından açıldı. Genç ve yaşlıların kitap okuyabilecekleri bir mekandır. Ayrıca çay ve kahvelerde vatandaşlara ücretsiz olarak sunulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Sedat taşçı dedi ki:

  iş başvurusu yapmak istiyorum

 2. Ali Şengül dedi ki:

  izmirde başvurmak istiyorum

 3. Ramazan Çoban dedi ki:

  Bende İstanbul dan iş başvurusu yapmak istiyorum açiköğretim imam hatip son sınıf öğrencisiyim kpss 2018 sınavına girdim puanim 63 yardımcı olun lutfen

 4. halka refah verin dedi ki:

  alınacak kışıler yine kpss şartı gelır merak etmeyin . çaycıyı bile puanla alıyorlar ne alaka arkadaş riyakat ehline verin demiyormu sızın başkanınız eee o zaman nerden geliyor bu torpil…

 5. Ismail dedi ki:

  Nasil basvurulcak gorevli olmak icin orda

 6. Beyhan Doğan dedi ki:

  Ankara da açıldığı nasıl başvuru yapabilirim

Yorum Yaz