Noter Çalışma Saatleri

Noter çalışma saatleri 2018, kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, noter çalışma saatleri Ankara 2019, noter çalışma saatleri bursa, noter çalışma saatleri izmir, noter çalışma saatleri istanbul 2019, noter çalışma saatleri antalya, noter çalışma saatleri konya gibi detaylar yazımızda yer almaktadır.

Noter Çalışma Saatleri

2019 yılında Noter çalışma saatleri vatandaşlar tarafından araştırılıyor, noterde işi olan vatandaşlar notere gitmeden önce noter kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, noter öğle arası çalışma saatleri gibi detayları bilmek istiyor. Bu yazımızda noterlerin çalışma saatleri konusunda bilgiler verdik, bu çalışma saatlerini öğrenip işinizi zamanında yapabilirsiniz.

Noter Nedir?

Noterler 1512 kanun üzerine 1972 tarihinde kurulmuştur. Noterler o dönemden itibaren Türkiye Noterler Birliğine bağlı olarak çalışmaya başlamıştır. Noterler aslında hukukçu kişilerden oluşur ve noterler işlemleri gerçekleştirirken tarafsız, bağımsız olmak zorundadırlar. Noterler evrakları onaylayıp, resmiyet kazandırmaktadır. Noter kurumları arasında bir rekabet yoktur.

Noter Çalışma Saatleri

Noterler çalışma olarak kendi aralarında birinci, ikinci ve üçüncü olarak sınıflandırılmaktadır. Noterler genellikle tapu, teslimat, alım satım gibi evrakların onaylanmasına ve işlenmesine yardımcı olur. Bu gibi işlemleri yaptırmak isteyen vatandaşlarda noter çalışma saatleri, kaçta açılıp kaçta kapanıyor, öğle arası çalışma saatleri, hafta sonu çalışıyor mu? Gibi sorulara yanıt aramaktadır. Noterlerin çalışma saatleri aşağıda yer almaktadır.

  • Noterler hafta içi her gün saat 09.00 – 17.30 arası hizmet vermektedir.
  • Noterlerin öğle arası izin saatleri: 12.30 – 13.30 arasıdır. Bu saatler arasında noter evrak işlemlerini yaptıramazsınız. Bu saatler dışında bu işlemlerinizi yaptırmaya özen gösteriniz.
  • Noterler hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri çalışmazlar.

Bazı illerde noterlerin çalışma saatleri farklı olabiliyor. Ancak genellikle bu saatler arasında noter işlemlerinizi yapabilirsiniz. Noter çalışma saatlerini 2019 yılına göre düzenlendik.

Noter Öğle Arası Açık Mı?

Bazen noter işlemleri öğle arasına denk gelmektedir. Bu durumda noterler öğle arası izinde olduğu için hizmet vermemektedir. Yani 12.30 – 13.30 arası noterlere işlem yaptırmak için gitmenize gerek yoktur. Gittiyseniz mesai saatinin başlamasını bekleyebilirsiniz.

Noter Hafta Sonu Açık Mı?

Okuyucularımızdan gelen bir diğer soru da noterler hafta sonu açık mı? Hizmet veriyorlar mı?

Noterler hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır ve hizmet vermemektedir.

Bazı büyük illerin noter çalışma saatlerini vatandaşlar çok aranmaktadır. O illerin çalışma saatlerini de okuyucularımızla paylaşalım.

İstanbul Noter Çalışma Günleri ve Saatleri

İstanbul noter çalışma saatleri hafta içi 09.00 – 17.30 arası olup, öğle arası  12.30 – 13.30 arasıdır. Hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Ankara Noter Çalışma Günleri ve Saatleri

Ankara noter çalışma günleri ve saatleri hafta içi 09.00 – 17.30 arası olup, öğle arası  12.30 – 13.30 arasıdır. Hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

İzmir Noter Çalışma Günleri ve Saatleri

İzmir çalışma günleri ve saatleri hafta içi 09.00 – 17.30 arası olup, öğle arası  12.30 – 13.30 arasıdır. Hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Bursa Noter Çalışma Günleri ve Saatleri

Bursa çalışma günleri ve saatleri hafta içi 09.00 – 17.30 arası olup, öğle arası  12.30 – 13.30 arasıdır. Hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Konya Noter Çalışma Günleri ve Saatleri

Konya çalışma günleri ve saatleri hafta içi 09.00 – 17.30 arası olup, öğle arası  12.30 – 13.30 arasıdır. Hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Antalya Noter Çalışma Günleri ve Saatleri

Antalya çalışma günleri ve saatleri hafta içi 09.00 – 17.30 arası olup, öğle arası  12.30 – 13.30 arasıdır. Hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Noter Ne İş Yapar?

Noterlerin çalışma saatleri hakkında bilgiler verdik, şimdi de noterlerin ne iş yaptığı hakkında bilgileri verelim.

  • Alım – Satım gibi sözleşmeleri yaparak, resmiyet kazandırır.
  • Evrakları yönetmeliklere uygun bir biçimde hazırlayıp, imza, mühür veya tarih gibi işlemleri gerçekleştirirler.
  • Kanunlarda istenilen bütün hukuki işlemleri kanunlara uygun bir şekilde hazırlarlar.
  • Gayrimenkul gibi mal varlıklarının satış sözleşmesini yapar.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz