Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır?

Özel numara kapatma işlemi nasıl yapılır? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom, Avea gibi operatörlerin özel numara kapatma işlemleri hakkında bilgiler öğrenin.

Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır?

Özel numara kapatma işlemiyle bilinmeyen numaraları engelleyebilirsiniz ve telefonunuza asla özel numaradan kimse ulaşamaz böylelikle bilmediğiniz kişilerle konuşmak zorunda kalmazsınız. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, PTT Cell ve diğer operatörler özel numara engelleme hizmeti vermektedirler. Bu hizmet sayesinde rahatsız edici aramalardan kurtulabileceksiniz. Bu yazımızda özel numara kapatma engelleme işlemini detaylı şekilde anlatacağız.

Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır?

Özel numara kapatma işlemi yaptığınızda sizi özel numaradan aramaya çalışan kişiler bunu başaramayacaklardır ve sizi rahatsız edemeyeceklerdir. Özel numaraları engellemek için akıllı telefonunuzun olmasına gerek yoktur bu işlem GSM operatörleri tarafından kolaylıkla yapılabiliyor.

Turkcell Özel Numara Kapatma

Turkcell hattını kullanıyorsanız gizli numarayı engellemek kolay ve ücretsizdir. Turkcell özel numara kapatma işlemini yaptıktan sonra size gelen özel aramalar otomatik reddedilir. Sizi arayanlar Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. yanıtını duyarlar.

Turkcell Özel Numara Kapatma

Turkcell Özel Numara Kapatma

Telefonunuzun arama kısmına gelerek *253# kodunu yazın ve arama tuşuna tıklayın, böylelikle Turkcell özel numara engellenmiş olacaktır. 

Vodafone Özel Numara Kapatma

Vodafone için özel numarayı engelleme işlemini Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca vodafone gızlı numara kapama * , vodafone gizliye kapatma gibi soruların cevaplarını aşağıya yazdık.

Vodafone Özel Numara Kapatma

Vodafone Özel Numara Kapatma

Vodafone gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek için mesaj kısmına GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046 yı arayabilirsiniz.

Vodafone için Eğer gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmek isterseniz, GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046’yı arayabilirsiniz.

Not: Vodafone gizli numara engelleme işlemini yapsanız bile, analog santrallarden, PBX’lerden ve yurtdışından numarasız olarak gelecek çağrılar engellenememektedir.

Türk Telekom Özel Numara Kapatma

Türk Telekom özel numara engelleme işlemini yapmak ücretsizdir. Önceki adıyla Avea özel numara engelleme işlemi diye de arıyorsanız yine bu işlemi yapmalısınız. Türk Telekom gizli numara engelleme işlemi yaptığınızda sizleri arayan kişi özel numaraları kapattığına dair bir anonsla karşılaşıyor.

Türk Telekom Özel Numara Kapatma

Türk Telekom Özel Numara Kapatma

Türk Telekom özel numara engelleme işlemi için telefonunuzun arama kısmına *253#  yazıp arama kısmına tıklamanız yeterlidir. 

Android ve İOS Özel Numara Engelleme

Örneğin general mobile özel numara kapatma işlemi google arama motorunda sıklıkla aratılıyor ancak özel numara engelleme işlemi telefon markalarına göre yapılmamaktadır. İstediğiniz her telefonda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü bu işlemler operatörler tarafından yapılmaktadır.

Google Play Store ve App Store’da özel numaraları engellemeyle ilgili bazı programlar yer alıyor nacak sizlere tavsiyemiz bu yöntemleri kullanmak yerine basit olan operatörlerin gizli numara engelleme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Hem boşuna uygulama indirmek zorunda kalmazsınız.

Gizli numaralara karşı kesin çözüm yollarını paylaştık. Özel numarayı nasıl kapatabilirim sorusunu daha soruyorsanız yorum kısmından editörlerimiz gizli numara kapatma hakkında sizlere yardımcı olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz