Plakadan Araç Sahibi Sorgulama

Plakadan araç sahibi sorgulama öğrenme nasıl yapılır, plakadan isim sorgulama sms, plakadan isim sorgulama 2019, programı gibi detayları öğrenin.

Plakadan Araç Sahibi Sorgulama

Bir araç trafiğe çıktığından plaka üzerinden işlem görür bu yüzden plakadan araç sahibi sorgulama işlemi yapmak çok önemlidir. Herhangi bir arabanın olumsuz bir durumu  meydana gelmişse, trafik plakasından sorgulama yaparak o araba hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Plaka sorgulama sayesinde araç sahibi isim, araç bilgileri gibi kişisel bilgileri öğrenebilirsiniz. Bütün bu işlemler Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor ve güvence altına alınıyor.

Plakadan Araç Sahibi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Henüz plakadan araç sahibi sorgulama işlemi aktif bir şekilde faaliyete geçmemiştir. Online olarak plakadan isim sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden bile hizmete açılmadı, bunun nedeni vatandaşların kişisel bilgilerinin ortaya çıkmasını engellemektir.

İnternet üzerinden plaka sorgulama işlemi bu yüzden henüz faaliyete geçmemiştir. Araç sahibini öğrenmek isteyen vatandaşlar hemen internet üzerinden plaka sorgulama gibi işlemler yapmaya çalışıyor ancak şuanlık internet üzerinden sorgulama yapmak  pek mümkün değildir.

Eğer olumsuz tavır sergileyen aracın plaka bilgisinden ismini ve bilgilerini öğrenmek istiyorsanız o kişi hakkında suç duyurusu bulunmanız gerekmektedir. Suç duyurusunda bulunduğunuzda o kişi hakkında yasal işlemler başlar ve plakasından ismini ve araç bilgilerini öğrenmiş olursunuz.

Plakadan Araç Sahibini Öğrenme

Diyelim ki aracınıza birisi çarptı, gasp etti ya da zarar verdi bu durumda bu araç sahibi kim diye hemen merak edersiniz. Hemen internet üzerinden aracın plakasından ismini araç bilgilerini sorgulamak istersiniz ancak bu mümkün değildir. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapsanız bile o aracın sahibinin kişisel bilgileri asla sizinle paylaşılmaz. Yine dediğimiz gibi o kişi hakkında suç duyurusunda bulunmanız gerekmektedir. Gerek görüldüğü taktirde suç duyurusu ile o şahıs hakkında yasal işlemler başlatılır. Bunun dışında plakadan araç sahibini öğrenme durumu yoktur ve böyle hizmet veren internet sitelerini itibar etmeyiniz.

Araç Sahibi Nasıl Bulunur?

Her ne kadar sağlıklı bir bilgi erişme durumu olmasa bile, emniyette tanıdığınız varsa ya da tanıdığınız bir kasko şirketi varsa plakadan araç sahibi sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ancak vatandaşların kişisel bilgileri olduğu için kimse bu yük altına girmek istemez. Bu durum yasal olmadığı için hemen hayır cevabı alabilirsiniz. Araç sahibini öğrenme, plaka sorgulama, plakadan araç bulma gibi sorgulama işlemleri internet üzerinden henüz online olarak hizmete geçmedi.

Bazı aramalarda plakadan araç sorgulama sms gibi temel aramalar yapılmış ancak böyle şeylere asla inanmayınız. Sms ile plaka araç sahibi sorgulama işlemi yapılmamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz