Paraysa

PTT Pandemi Parası Sorgulama

4.9/5 - (7 Oy)
PTT Pandemi Parası Sorgulama

PTT pandemi parası sorgulama işlemi sayesinde pandemi döneminde hesabınıza yardım parasının yatıp, yatmadığını öğrenebilirsiniz. Pandemi sürecinde birçok kişi işsiz kaldı ve yardımlara ihtiyaç duydu. Devlet tarafından birçok kişiye PTT aracılığıyla para yardımı yapıldı. Pandemi döneminde devlet bolca sosyal yardım yaptı. Devlet PTT pandemi paralarını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirildi. PTT kurumları sayesinde birçok vatandaş bu yardımlardan faydalandı. Hesaplarına para yatan vatandaşlar PTT pandemi parası sorgulama işlemi sayesinde bunu kolaylıkla öğrenebiliyor.

Pandemi sürecinde birçok vatandaşa devlet tarafından çeşitli kurumlarla yardımlar yapıldı. Gıda yardımları, para yardımları derken vatandaşlar ekonomik yüklerini hafifletmek için araştırmalar yapmaya başladı. Devlet,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gibi birçok kurumla iş birliği yaparak ihtiyaç sahibi vatandaşlara para yardımında bulundu.

PTT Pandemi Parası Sorgulama işlemini vatandaşlar T.C. Kimlik Numaralarını kullanarak E-Devlet üzerinden kolaylıkla sorgulayabilirler. Peki PTT Pandemi parasından kimler faydalanabilir? PTT Pandemi parası alma şartları nelerdir? Sorgulama ekranı gibi detayları bu yazımızdan öğrenin.

PTT Pandemi Parası Nasıl Alınır?

Devlet pandemi döneminde vatandaşları zor durumda kalmasın diye birçok yardımlar yaptı. Yardımların bazılarını belediyeler, kaymakamlıklar ve sosyal vakıflar aracılığıyla yaparken bazı yardımlarını ise PTT ile yapmaya başladı. PTT pandemi parasını alabilmek için bazı şartları karşılamanız gerekiyor bu şartların ne olduğunu aşağıdaki başlıktan görebilirsiniz. Eğer bu şartları taşıyorsanız E-Devlet bilgilerinizle başvuru da bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımlar yazımız içerisinde yer alıyor.

PTT Pandemi Parasını Kimler Alabilir?

PTT pandemi parası sorgulama işlemi yapmadan önce bu paranın kimler tarafından alınacağını öğrenelim. Bu parayı almak için öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor. PTT pandemi parasını almak için öncelikle E-Devlet sistemi üzerinden giriş yaparak başvuru da bulunmalısınız. Devlet tarafından yapılan tüm resmi yardımlar E-Devlet üzerinden sağlanmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan sosyal yardımlar için hemen başvuru da bulunmalısınız. Tabii bu yardımların dışında ilçenizde bulunan Kaymalıklara giderek orada bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru da bulunup yardım parası isteyebilirsiniz.

PTT Pandemi Parası Şartları
  • Bir gelirinizin bulunmaması gerekiyor. (Herhangi bir yerden ek para gelmemeli.)
  • Sosyal güvencenizin olmaması
  • Evinizde yaşayan kişilerin gelirlerinin asgari ücretten düşük olması
  • İşsiz kalmanız ya da işten çıkarılmış olan kişiler
  • Engelli ya da muhtaç kişiler
ÖNERİLEN:  Youtube Ne Kadar İnternet Yer? Youtube Saatte Kaç MB Yer
Yukarıda yer alan şartları taşıyorsanız E-Devlet üzerinden PTT Pandemi parası başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru da bulunduktan sonra en geç 1-2 hafta içinde PTT Pandemi parası sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda yer alan başlıklar üzerinden PTT Pandemi parasıyla ilgili bilgileri de öğrenebilirsiniz. 
PTT Pandemi Parası Sorgulama Ekranı

PTT Pandemi Parası Sorgulama Ekranı

PTT Pandemi Parası Sorgulama Ekranı 2022

PTT Yardım Parası sorgulama ekran sayesinde başvurmuş olduğunuz yardım parasının çıkıp, çıkmadığını öğrenebileceksiniz. Sorgulama ekranına ulaşmak oldukça kolaydır. Bunun için yapmanız gereken tek şey E-Devlet sistemine giriş yapmanızdır. E-Devlet sistemine önce T.C. Kimlik numaranızı sonra E-Devlet şifrenizle giriş yapmanız yeterlidir. E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama kısmına PTT tarafından yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama yazarak sorgulama ekranına gidebilirsiniz.

Eğer ben bu linki bulamadım diyorsanız sizlere kolay yolda ulaşmanız için PTT Yardım Parası Sorgulama ekranı bağlantısını ekledik. Bu bağlantıya tıklayıp doğrudan paranın hesabınıza yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.

PTT Yardım Parası Sorgulama Ekranı Bağlantısı

https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama

Bu bağlantıyı kullanarak başvurunuzun olumlu ya da olumsuz mu olduğunu 1 hafta içerisinde öğrenebilirsiniz. Eğer başvurunuz olumlu yanıtlandıysa ne kadar para olduğunu ve hangi yardım kuruluşunun size yardım ettiğini bu ekrandan görebilirsiniz. Eğer pandemi parası size yattıysa bulunduğunuz en yakın PTT şubesine giderek bu paranızı çekebilirsiniz. Size en yakın PTT şubesini bilmiyorsanız, PTT bunun için sizlere bir hizmet sunmuştur. En yakın PTT şubelerini aşağıdaki bağlantıya tıklayıp sorgulayabilirsiniz.

PTT Pandemi Parası Sorgulama Telefon Numarası

PTT Pandemi parası sorgulama için E-Devlet sistemini kullanamıyorsanız internet bağlantınız yoksa PTT telefon numarasını kullanarak sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için PTT Çağrı Numarası olan 444 1 788 numarayı aramanız yeterlidir. Burayı aradıktan sonra T.C. Kimlik Numaranızı söyleyerek pandemi parasının yatıp yatmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

ÖNERİLEN:  Getir Çalışma Saatleri

Sizler için hazırladığımız diğer bağlantılara göz atabilirsiniz;

EFT İptal Etme Ziraat Nasıl Yapılır? Ziraat FAST İptali

0542 542 00 00 Numara Kime Ait? Neden Arıyor?

Getir Çalışma Saatleri

E-Devlet Pandemi Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT Pandemi parası sorgulama işlemini E-Devlet portalı üzerinden nasıl yapılacağını kolaylıkla öğrenin. E-Devlet portalı üzerinde PTT işlemleri de yapılmaktadır. Devlet tarafından yapılan bütün yardımların başvurusu E-Devlet üzerinden yapılıyor ve sonuçlarda yine buradan açıklanıyor.

E-Devlet sayesinde adınıza yatan tüm yardımları görmeniz mümkündür. E-Devlet Pandemi Parası Sorgulama ekranında başvurunuzu ve adınıza yapılmış bir yardım ödemesi varsa bunu görebilirsiniz. Ödemenin hangi tarihlerde yapıldığı ve ödemenizi ne zaman çekeceğinizi hemen öğrenin. Peki E-Devlet Pandemi Parası Sorgulama işlemi nasıl yapılır? Adım adım öğrenelim.

E-Devlet Sistemine Giriş Yapınız
Tarayıcıdan ya da E-Devlet uygulamasından E-Devlet bilgileriniz olan T.C. Kimlik Numarası ve Şifrenizle giriş yapınız.
Arama Kutusunu Kullanın
E-Devlet uygulamasında hizmetlerin arandığı arama kutusuna geliniz. Bu kısma PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama yazınız ve hizmet çıkacaktır tıklayınız. 
Yapılan Ödemeleri Görün
Sorgulama erkanına tıkladıktan sonra adınıza yatan para varsa bunu görebilirsiniz. Bu ekranda detaylar yer alacaktır.   

T.C. Kimlik No ile PTT Yardım Parası Sorgulama

Devlet tarafından yapılan bütün yardımlar artık tamamen E-Devlet üzerinden yapılıyor. Bilindiği üzere sosyal yardımlar Aile ve Sosyal Bakanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. T.C. Kimlik Numaranızı kullanarak yardım sorgulamak artık mümkündür. Herhangi bir kuruma gitmeden kolay bir şekilde bulunduğunuz yerden E-Devlet sayesinde başvuru yapabilir ve sonuçları buradan öğrenebilirsiniz.

Peki PTT tarafından adınıza yapılan ödemeleri TC kimlik numaranızla nasıl öğrenebilirsiniz. Bu oldukça kolay demiştik hemen şimdi adınıza yapılan bir ödeme varsa aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın ve ödemeleri görün.

TC Kimlik No ile PTT Yardım Parası Sorgulama

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

ÖNERİLEN:  Nexium 40 Mg Fiyat Ne Kadar 2022 Güncel Fiyatı

Yukarıda yer alan bağlantıya tıklayın. E-Devlet bilgilerinizle sisteme giriş yapın ve hemen ekrana ulaşın. Adınıza yapılan bir ödeme varsa orada ne zamana kadar çekeceğiniz yer alıyor.

PTT'de param var mı nasıl öğrenebilirim?

PTT'de paranızın olup, olmadığını öğrenmek için E-Devlet sistemine giriş yaparak PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama yazmanız yeterlidir. Bir diğer seçenek ise ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattı arayıp T.C. Kimlik Numaranızı arayıp PTT para sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

PTT Yardım Parası Sorgulama TC ile Nasıl Yapılır?

https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama adresine giriş yaparak E-Devlet bilgilerinizle giriş yaparak T.C. kimlik numaranızla PTT yardım parası sorgulama yapabilirsiniz.

PTT Yatan Yardım Parası Nasıl Alını?

PTT tarafından adınıza para yattıysa bunu size en yakın PTT şubesine giderek çekebilirsiniz. PTT şubesine gittiğiniz zaman adıma para yattı demeniz yeterlidir. PTT görevlisi kontrol ettikten sonra paranızı verecektir.

E-Devlet Hesabımda Ne Kadar Para Var?

E-Devlet portalı içerisinde bulunan arama kısmına Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama yazıp E-Devlet üzerinde paranızın olup, olmadığını öğrenebilirsiniz.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

2022 © Paraysa.com | Tüm hakları saklıdır.