Sosyal Medya Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor?

Sosyal medya fenomenleri ne kadar kazanıyor? Türk sosyal medya fenomenlerinin kazançlarını yazdık. Facebook, instagram, twitter, youtube fenomenlerinin kazançlarını sizlerle paylaştık.

Sosyal Medya Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor?

Devir değişti artık internet fenomenleri ortaya çıktı. Ellerimizde bulunan cep telefonları ile sürekli sosyal medyadan hiç çıkmıyoruz, eğlenceli ve farklı içerikler üreten kişiler ön plana çıkıyor ve sosyal medya fenomenleri oluyorlar. Durum böyle olunca da sosyal medya fenomenler ne kadar kazanıyor soruları ortaya çıkıyor. Sosyal medya kazançları günümüzde gerçekten güzel bir gelir kapısı oluşturuyor. Türk sosyal medya fenomenlerinin günümüz kazançlarına göre maddi durumları çok iyidir. Hatta kimi sosyal medya fenomeni kendisine lüks arabalarda almışlardır.

Bu yazımızda her sosyal medyayı farklı başlıklar içerisinde inceleyeceğiz. İnstagram fenomenleri, twitter fenomenleri, youtube fenomenleri ve snapchat fenomenleri şeklinde inceleyeceğiz.

Türk Sosyal Medya Fenomenleri kimlerdir?

 • Orkun Işıtmak (Youtube fenomeni)
 • Enes Batur (Youtube Fenomeni)
 • Kafalar (İnstagram ve Youtube fenomeni)
 • Danla Bilic (İnstagram ve Youtube Fenomeni)
 • Halil Söyletmez (İnstagram ve Youtube fenomeni)
 • Merve Özkaynak (Youtube fenomeni)
 • Kerimcan Durmaz (İnstagram fenomeni)
 • Berkcan Güven (instagram ve Youtube fenomeni)
 • Reymen (Youtube ve instagram fenomeni)

Belli başlı fenomenleri yazdık, daha yazamadığımız birçok fenomen vardır.

Sosyal Medya Fenomenleri Ne kadar kazanıyor? İşte kazançları

Sosyal medya fenomenleri ne kadar kazanıyor sorusunun cevabını vereceğiz. Sosyal medyadan kazanılan reklam gelirleriyle gerçekten güzel paralar kazanıyorlar. Son dönemlerde sıklıkla araştırılan bu sorunun cevabını bizler net biçimde vereceğiz.

Youtube fenomenleri ne kadar kazanıyor?

Youtube kurulduğu ilk zamanlar sadece video yükleme platformuydu, öyle video yükleyince para kazanma diye bir şey yoktu. Belli bir zaman sonra para kazanmayı aktif ettikten sonra Youtube için video çeken Youtuberler ortaya çıkmıştır. Video çekerek de para kazanmaya başlayan Youtuberler bu platformu meslek edinmişlerdir. Peki youtube fenomenleri ne kadar kazanıyor diye soruyorsunuz hemen cevaplayalım. En fazla abonesi bulunan Enes Batur üzerinden gidersek yapılan analiz ve hesaplamalara göre sadece Youtube hesabından aylık 45 bin lira gibi bir ücret kazanıyor ancak son dönemlerde bu kazancı arttmış durumdadır. Aylık youtube kazancı 60 bin olduğu düşünülüyor.

Diğer youtuberler de en az aylık 20 bin kazanıyorlar. O yüzden youtube fenomeni olmak ayrıcalıktır. Çünkü özel reklam tanıtımlarıyla aylık gelirleri 90 bine yaklaşıyor. Bir dönem vergi vermiyorlar gibi bir sürü haberleri çıkmıştı. Sonrasında her Youtuber şirket kurmaya başlayıp, kendi yayıncılık şirketleri üzerinden videolar ve içerikler üretmeye başladı.

İnstagram fenomenleri ne kadar kazanıyor?

Eskiden instagram bu kadar fenomen bir sosyal medya platformu değildi. Sonralardan video desteğiyle birlikte ön plana çıktı ve en çok kullanılan sosyal medya mecralarından biri haline geldi. Tabii böylelikle çok takip edilen sayfalar ortaya çıktı bu sayfaların sahipleri de instagram fenomenleri haline geldi. Sosyal medya kazançları da instagramla birlikte arttı. Reklam verenleri uğrak noktası haline geldi ve reklam verenler ile reklam alanlar kazanmaya başladı. İnstagram da sayfalara bağlı olarak kazançlar değişebilmektedir. Diyelim ki 1 milyon takipçili bir hesabınız varsa, bir reklam ücretini 3 bin liraya yakın alabilirsiniz. Takipçiniz arttıkça reklam veren sayısı ve ücreti de artacaktır.

Snapchat fenomenleri ne kadar kazanıyor?

Snapchat sonraları hayatımıza girdiği için ülkemizde çok popüler olmamıştır. Sadece tüm dünyada popüler olduğu için kullanılmaya başlandı. Ülkemizde snapchat ile para kazanma durumu çok nadirdir. Daha çok yabancılar snapchat ile paralar kazanmaktadır. Örneğin yabancı bir fenomenin paylaştığı bir reklam 100 bin civarı izlenirse, 30-40 bin dolar kazanabilmektedir. Tabii bu fenomenin ne kadar ünlü olduğuna da bağlı bir durumdur.

Sosyal Medya Fenomenlerinin Kazançları

Bir dönem akşam gazetesinde yer alan şu habere göre Türkiye sosyal medya fenomenleri aylık en az 100 bin lira kazanıyorlardı ve vergi de vermiyorlardı. O dönem bütün haber siteleri bu haberi manşete taşıdı. O dönem ki iddialara göre sosyal medya fenomenlerinin kazançlarını göre kim ne kadar kazanıyormuş bakalım.

 • Kerimcan Durmaz : 350.000 TL
 • Enes Batur: 300.000 TL
 • Danla Biliç: 250.000 TL
 • Merve Özkaynak: 200.000 TL
 • Orkun Işıtmak: 200.000 TL
 • Kafalar: 200.000 TL
 • Halil Söyletmez: 100.000 TL
 • Sebile Ölmez: 75.000 TL
 • Duygu Özaslan: 60.000 TL

Tabii ki bu rakamlar belki de abartılı olabilir. Ancak özel reklamlarla bu kadar kazanabiliyorlar. Her ay özel reklam almayabilirler ama çok kazandıkları da ortadadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz