Turkcell Bayisi Nasıl Olunur? Şartları Nelerdir?

Turkcell bayisi nasıl olunur, Turkcell bayisi için gerekli şartlar nelerdir gibi tüm sorularınıza yanıt veriyoruz. Bayilik veren firmalar arasında yer alan Turkcell bayiliği hakkında detaylı bilgileri öğrenin.

Turkcell Bayisi Nasıl Olunur? Şartları Nelerdir?

Turkcell denilince akla hemen iletişim geliyor, yıllardır ülkemizde iletişim konusunda girişimleri olan bu şirket ülkemizde herkes tarafından biliniyor ve kullanılıyor. Ülkemizin en büyük operatörleri içerisinde yer alan Turkcell hakkında bu yazımızda herkesin aklında olduğu soruyu cevaplayacağız. Turkcell bayisi nasıl olunur, şartları nelerdir işte bütün bu sorulara hem cevap vereceğiz hemde bayilik şartları hakkında bilgiler paylaşacağız. Dev firma olan Turkcell bayiliği hakkında bilgi için yazımızın okuyun.

Turkcell ülkemizde iletişim devi olarak yerini almakta ve farklı girişimlerle ülkemize yatırımcı yapmaktadır. Bu yatırımları yaparken yatırımcı da çekiyor. Ülkemizde 90’lı yıllardan beri hizmet veren Turkcell çekim gücü ve hızlı internetiyle ön plana çıkıyor durum böyle olunca da Turkcell kullanan sayısı her geçen gün artıyor. Yıllardır müşteri hizmetlerini önemseyen marka en güvenilir operatörler arasında ilk sırada gelmektedir. Bayilik veren firmalar arasında lider konumda yer almaktadır.

Kendi işini kurup, iyi paralar kazanmak isteyenler içinde iyi bir iş fikri olan turkcell bayisi olma fikri her geçen gün değer kazanıyor ve şartları da değişiyor. Bu dev firmanın çatısı altında bayilik kurmak isteyen sayısı her geçen gün artıyor ve şartları araştırılıyor. O yüzden turkcell bayilik şartlarını iyi bilmek gereklidir. Aşağıda başlıklar halinde Turkcell bayisi olmak, turkcell bayi şartları, turkcell bayilik başvuru gibi temel konuları öğreneceksiniz.

Ülkemizin en büyük operatör şirketlerinden biri olan Turkcell, gsm pazarında devasa boyutlara çoktan ulaşmayı başarmıştır. Dev firmanın temsilcisi olarak gelir elde etmeyi düşünenlerdenseniz; Turkcell bayilik araştırmalarını yapmaya başlamalısınız. Turkcell Bayiliği açarak belirli şart ve kurallar çerçevesinde bir temsilci olmanız mümkün.

Turkcell Bayisi Olmak

Şu günlerde ve gelecek yıllarda iletişimin önemi artıyor ve insanlar iletişimleri için para harcamaktan kaçınmıyorlar. Her zaman getirisi olan teknoloji de buna bağlı olarak gelişiyor ve yeni yatırımlar ortaya çıkıyor. O yüzden Turkcell Bayisi olmak gerçekten güzel bir fikirdir ve geleceği olan bu iş süreklilik sağlar ve para kazanmanız iş bitmez. Ayrıca Turkcell farklı atılımlar yaptığı için her geçen günde bayilik kazançlarınız artar. Akıllı telefonların artmasıyla da internete verilen önem arttı ve insanlar bütün günlerini telefonları başında geçirmeye başladı. Durum böyle olunca da Turkcell bayisi olmak önemli bir iş fikri haline dönüştü.

Turkcell Bayisi Nasıl Olunur?

bugün Turkcell toplamda 81 şehirde faaliyet göstermektedir. 81 ilde toplamda 15 binin üzerinde şube sayısı vardır ve her geçen gün şube sayısını artırıyor. Kullanıcı sayısının artmasıyla Turkcell bayi olmak fikri de insanların iş fikri için uygun hale geliyor. Zaten Turkcell bayiliği açmak karlı bir iştir. İyi bir yerde bu bayiliği açarsanız çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Artık neredeyse her mahallede Turkcell bayisi ihtiyacı doğmuştur.

Çok eski dönemlerde yalnızca merkezlerde yer alan Turkcell bayilerinin şimdilerde her mahalleye inmeyi başarması bu bayilik sistemi sayesinde mümkün olmuştur. Gerek Turkcell’in gerekse bayiliği işleten yöneticilerin karlı çıktığı sistemin günden güne daha da yaygınlaştığı dikkat çekiyor.

Turkcell Bayilik Şartları

Ne kadar turkcell bayilik şartları kolay gibi görünse de günümüzde bu şartlar iyice zorlaşmıştır. Eğer aklınıza Turkcell bayiliği açma fikri koyduysanız, bu şartları sizlere yazalım.

Öncelikle benim çok param var ben Turkcell bayiliği açmak istiyorum demek yetmiyor. Turkcell marka değerini korumak için girişimcilerin tecrübelerine ve iş bilirliğine bakıyor. Tama bayilik için para gerekli ancak Turkcell için birinci öncelik tecrübedir. Eğer sektör deneyiminiz yoksa, Turkcell bayilik başvurularını geri çevirebiliyor. Ayrıca Turkcell bayisi için iyi bir yer önemlidir. lokasyon iyi olduğu sürece Turkcell için artı puanlar kazanabilirsiniz. İşlek cadde ve çevrede bayilik açarsanız Turkcell tarafından başvurularınız olumlu karşılanabilir. Turkcell son dönemde bayilik şartlarında farklılığa giderek atl bayiliklerini iptal etti. 2017 yılında gerçekleşen bu durumla ana bayilikler kaldı ancak alt bayilikler kaldırıldı ve kısıtlamaya gidildi.

Ana Bayilik (Turkcell TİM)

 • Turkcell bayiliği almak kolay bir iş değildir. Ana bayilik şartları oldukça zordur.
 • Ciddi bir sermaye ve tecrübe gerekiyor.
 • Param var hemen Turkcell TİM açayım diyemiyorsunuz bazen başvurulara red gelebiliyor.
 • Turkcell bu işlerde uzun yıllar çalışmış kişilere öncelik sağlıyor.
 • Söylenildiğine göre banka teminatı olarak 200-300 bin dolar teminat alınıyormuş.

Şartları gördünüz ana bayilik almak oldukça zordur ve bu iş iyi bilmeniz gerekiyor.

Turkcell Alt Bayilik

Turkcell 2017 yılında aldığı kararla alt bayilikleri kapattı ve kısıtlamalar getirdi. Alt bayilik ana bayiliğe göre kolaydı şartları öyle ağır değildi. Turkcell artık ana bayilikler üzerinden hizmet vermeye başladı böylece hem marka değerini koruyor hemde denetimi kolaylaştırarak marka değerinin değerlenmesini sağlıyor.

 • Eskiden Turkcell alt bayiliklerine çok geniş yetkiler veriyordu ve hukuki olaylar ortaya çıkıyordu.
 • Aylık 200 hat satabilirseniz ve sermaye olarak da 30-60 bin arası paranız varsa mavi nokta bayiliği alabiliyorsunuz.
 • Alt bayiliklerde yalnızca Turkcell ürünleri satabiliyorsunuz.

Turkcell Bayiliği İçin Sermaye

Artık Turkcell bayilik başvurularını bulunduğunuz ile göre değerlendiriyor. Örneğin Ankara’da açacağınız bir bayilik için gerekli sermaye değişebilmektedir. Her il için gerekli bütçe aynı olmayabiliyor. Ancak ana bayilik için bir Turkcell bayisi işi yapacaksanız en az 300 – 500 bin lira paranızın olması gerekiyor. Aslında Turkcell bayisi olmak çok zordur ve eskiye nazaran bu işi yapmak için iyi bir sermaye ve iş tecrübenizin olması lazımdır.

Turkcell bayiliği açmak için Turkcell iletişim merkezlerini arayarak bilgi almanız gerekecek. Hangi şehirde bulunduğunuz , yaşadığınız şehirde bayiliklerle ilgilenen bayilik yetkilisinin telefon numarası gibi bilgileri elde ederek görüşme yapacaksınız.  Yapacağınız görüşmeler neticesinde sizlere birtakım sorular yöneltilecektir ve çeşitli bilgilendirmeler yapılacaktır. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması durumunda da bayilik açma hakkı tanınacaktır. Turkcell’in büyük bir marka olmasından dolayı her önüne gelene bayilik hakkı vermediğini bilmeli ve bu konuyu iyice araştırarak hareket etmelisiniz. Herkese bol şans, bol kazançlar dileriz.

Turkcell İletişim Numaraları

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş
Turkcell Küçükyalı Plaza, Aydınevler Mahallesi İnönü Caddesi No:20 Küçükyalı Ofispark B Blok – Maltepe / İSTANBUL

 • Genel Müdürlük Telefon No :
  0 212 313 10 00
 • Müşteri Hizmetleri Telefon No :
  532 ya da 0 532 532 0000
 • Ticaret Sicil No :
  304844
 • Mersis No :
  0877001340600017

Turkcell iletişim formunu kullanarak da bilgi alabilirsiniz. İlgili iletişim formu için tıklayınız. 

İlgili numaraları arayıp, bulunduğunuz ili belirtirseniz sizlere daha detaylı bilgiler vereceklerdir. Turkcell bayiliği hakkında bilgi istiyorum demeniz yeterlidir. Bütçe ve şartlar için sizlere temel bilgileri sizlerle anlatacaklardır.

Turkcell bayisi olmakla ilgili soru ve sorunlarınız için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz